
Jyväskylän kesäyliopiston Ikääntyvien yliopiston luennot välitetään etäkatsomoihin. Maksutonta luentoa voi seurata Kurikan kirjastoissa Jalasjärvellä, Jurvassa ja Kurikassa.
Keskiviikkona 18.3. klo 14-16 aiheena on ”Yksinäinen saarnipuu – miten sattuikaan siihen juurtumaan. Elämänmenoa toisesta maailmansodasta nykypäivään ”. Luennoitsijana Eva-Riitta Siitonen.
Luennoille toivotaan etukäteisilmoittautumista (ilmoittautuneille voidaan lähettää tietoa mahd. muutoksista), mutta kirjastoihin voi saapua paikalle ilman ilmoittautumista. Luento tarjotaan yhteistyössä Kiinteistö Oy Kärrykartanon ja Kurikan kaupungin kulttuuri- ja kirjastotoimen kanssa.
Ilmoittaudu joko puhelimitse (0405859305) tai suoraan osoitteessa: Yksinäinen saarnipuu – miten sattuikaan siihen juurtumaan. Elämänmenoa toisesta maailmansodasta nykypäivään




