
Jyväskylän kesäyliopiston Ikääntyvien yliopiston luennot välitetään etäkatsomoihin. Maksutonta luentoa voi seurata Kurikan kirjastoissa Jalasjärvellä, Jurvassa ja Kurikassa.
Keskiviikkona 25.2. klo 14-16 aiheena on ”Finns and the Far East: Mannerheim in China and Japan ”. Luennoitsijana historian and author Jonathan Clements. HUOM! Luento on englannin kielellä.
Luennoille toivotaan etukäteisilmoittautumista (ilmoittautuneille voidaan lähettää tietoa mahd. muutoksista), mutta kirjastoihin voi saapua paikalle ilman ilmoittautumista. Luento tarjotaan yhteistyössä Kiinteistö Oy Kärrykartanon ja Kurikan kirjastotoimen kanssa.
Ilmoittaudu joko puhelimitse (0405859305) tai suoraan osoitteessa: Finns and the Far East: Mannerheim in China and Japan




